Patryk Perliński wraca do Chemika Moderatora!

Patryk Perliński został nowym piłkarzem Chemika Moderatora Bydgoszcz. Tym samym 21-letni piłkarz wraca do naszego klubu.

Patryk Perliński trafił do Chemika jako 14-latekz Unii Janikowo i był wyróżniającym się zawodnikiem naszej akademii. Szybko trafił do drużyny seniorów. Rozegrał w niej dwa mecze i zdobył jedną bramkę. Co ciekawe, biorąc pod uwagę dane z całego XXI wieku, Perliński jest drugim najmłodszym zawodnikiem w dorosłej drużynie Chemika (debiutując miał 16 lat i 13 dni) oraz drugim najmłodszym strzelcem gola dla Chemika (miał wtedy 16 lat, 6 miesięcy i 27 dni).

W kolejnych latach Perliński kontynuował swoją karierę we Wdzie Świecie, która występowała wówczas w wyższych ligach niż Chemik, a ostatnie dwa lata spędził w Pogoni Mogilno. W rundzie jesiennej minionego sezonu zdobył 4 bramki. Zimą grał też w prowadzonej przez Piotra Gruszkę reprezentacji województwa, która zwyciężyła w rozgrywkach Regions’ Cup.

- Patryka znamy doskonale, bo bronił już naszych barw, będąc czołowym zawodnikiem drużyn młodzieżowych i prowadząc zespół rocznika 1999 do awansu do Ligi Makroregionalnej. Każdy wychowanek wracający do klubu cieszy. Wierzę, że Patryk potwierdzi swoją wartość i będzie ważną częścią drużyny - mówi prezes klubu Dominik Malicki.

W środę Perliński związał się dwuletnią umową z Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz. Tego samego dnia wziął udział w treningu zespołu przygotowującego się do rozgrywek IV ligi.

Witamy w domu!